Dálkové plavání za zubní vílou.

25/12/2016

(Skoro to až vypadá, že napodobuji Irisinu Vánoční zubničku.)

Plavu. Téměř ve všem, ale ve vodě nejčastěji. Nejsem kdovíjaký přeborník, dvě hodiny týdně mi bohatě stačí, a mému stylu: "Předstírám, že plavu kraula, ale ve skutečnosti se topím. Prosím, pomoc." taková časová dotace naprosto vyhovuje.

Od začátku roku mi bylo stále záhadnější, proč se mi rekurentně kazí jeden z mých zubů. Že by to bylo stravou, jsem nepochybovala. Obhájit si čokoládu před sebou samou už nezkouším, poctivě ji spořádám, a mám na pár dní pokoj. Nicméně i přes dlouhodobé vynechání cukrového dopingu se stav nelepšil.
Hormony? Vyjma postpubertálních výlevů, které na mě přicházejí, jsou hladiny pravděpodobně v pořádku. ("Raději si to zkontroluj, víš jak to myslím.") 
Trauma? Špatná hygiena? Začárymáryfukování nějakým zlým černokněžníkem, který si nepřeje, abych spokojeně strávila svátky nad interní propeudetikou a imunologií? 

Ne. Ne. Ne

Měla jsem se narodit jako Sherlock, mému důvtipu se skutečně nic nevyrovná. Odvodila jsem si, že chlor, hlavní desinficient veřejných bazénů (Nechutné konstatování číslo jedna: V té vodě plave v podstatě vše. Kapky potu, moči, fekálie, vlasy, chlupy, řasy, další kožní deriváty a odumřelé epitélie. Šampon, mýdlo, krém na ruce, zbytky svačiny, bublinky metanu, molekuly skopolaminu, urobilinu a sterkobilinu, produkty seromucinózních žláz, kyselina chlorovodíková, protozoa, listérie a mikroby přeživší chlorovou apokalypsu. A taky několik desítek polonahých lidí. I rybník za městem mi připadá v tuto chvíli hygieničtější.), způsobuje erozi zubní skloviny a v dlouhodobém měřítku vede ke zvýšené kazivosti. 
A tady je důkaz: 

Aktuálně nevidím jiného řešení, než zaměřit se na jiný druh sportu, který ponese mírnější zubní rizika. V úvahu připadá thaibox nebo krav maga. Minimálně by to byla výtečná příprava ke zkouškám.

Pozn.: Článek neobsahuje hlubší sdělení, poselství Vesmírných lidí, ani skrytý vzkaz Iluminátům. 

3 komentáře :

Komentáře

 1. tak teraz si ma rozosmiala..:) hádam ťa zub prestane čo najskôr bolieť..:)

  OdpovědětVymazat
 2. No teda. To by mě fakt nenapadlo, že bazénová voda může dělat takovéhle komplikace, ale při menším zamyšlení je to vlastně logický. A nebo je to to prokletí, jak píšeš :)
  Mě teda asi brzo zerodují zuby vlivem konzumace kávy, zhnědnou a rozpadnou se.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní12/29/2016

  Chce-li člověk dosáhnout pravdy, musí se snažit svůj vlastní názor vyvrátit. Proto je třeba se zeptat: "Proč se ale rekurentně kazí zrovna ten jeden zub?" Vliv chlorované vody by přece jistě měl být patrný nejen v jednom místě (pokud tedy nejde o klofák izolovaně čnící ze zavřených úst při plavbě). Tedy, bez ohledu na možné účinky chlorované vody, nemůže za tím být i něco jiného (třeba zfušovaná práce stomatologa s kazy pod výplní)?

  A.

  OdpovědětVymazat

čtou mě