SmallBalls aftermath... aneb i trocha angličtiny dokáže z prdu udělat parfém.

Pokud se kdy dostanete do LSS (což není tak těžké, a plzeňští medici, a nejen oni, ví, že "záchranáři" nabírají členstvo stále - to jen tak na okraj), budete možná v letním semestru překvapeni, s jakou relativně zajímavou nabídkou programu se setkáte (o všemožných volnočasových aktivitách jak v rámci fakulty, tak mimo ni, plánuji článek - a byť je mi jasné, že to spousta nahodilých čtenářů přeskočí, alespoň pro jednoho či dva by to mohlo být užitečné).

Seminář "Vybrané kapitoly z urgentní medicíny" je primárně určen pro profesionální lékaře a záchranáře. Ne pro mediky, co mají ještě mlíko u brady, pochechtávají se nad každou pitominou, kterou si kdo řekne mezi sebou, a na prezentujícího házejí nechápavé pohledy, protože "O čem to, k sakru, vlastně mluvíš?!" Ale, ačkoli se to zdá dost přitažené za vlasy, celkem mě to bavilo. A to jsem se v průběhu prezentací fakt pochechtávala (tak kdo by se nesmál, když si před vámi kluci masírují záda, a pak pronesou, že lesbičkám by se taky nikdo nesmál, a ještě by jim k tomu přinesl šlehačku a díval se.), upíjela z flašky a dobrou půlku tak nějak vyfiltrovala (protože tu druhou půlku jsem si uložila jako "Budu to možná potřebovat, ale absolutně to nechápu") s výrazem "Ano, jistě tomu rozumím, pokračuj dál.".

Bylo to zajímavé, bylo to hodně zajímavé - první přednáška byla na porodní/těhotenské komplikace a jejich řešení v rámci PNP (přednemocniční péče), další otoky mozku traumatické a netraumatické, anestezie v urgentní medicíně a následně endokrynologické obtíže a jejich PNP (což je za mě snad nejhůře odprezentovaná tématika během mých studijních let - Nečtěte ty věci z prezentace, proboha!)

Přesun tram.4 z Bor na Masarykovo nám.: SmallBalls - nejsuprovější hospoda, v které jsem kdy byla. Underground - doslova (protože slezete po schodech do sklepa jednoho z činžáků). Ochotná obsluha, slušný výběr nápojů i jídla, originální interiér, celkově příjemná atmosféra. Až narazím na nějaký lepší lokál, určitě změním názor, ale tohle bylo moc fajn.

Jen tak mimochodem: Věděli jste, že medické učebnice jsou úplně k ničemu? Já do dneška moc ne. Až debata nad korbelem piva (které tedy bylo na straně spoludebatovníka, já si upíjela v klidu svůj čaj) mě trochu přivedla na myšlenku, že Čihák je sice fajn, a že Grimm je věcnější a pochopitelnější, a že Nečas je klasika. Ale všechno tohle je staré, A opožděné, a zejména v případě biologie (a dobře, snad i klinické anatomie) prostě sto let za opicema.

S touto bombou (TopGear jede další řadu, kdo se nedívá - a je mi jedno, jestli to stahujete na černo, nebo si kupujete licenci na BBC, o dost přichází) se pro dnešek loučím.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Komentáře

čtou mě